Nasıl İade Ederim?

destespor.com‘dan satın aldığınız ürünü/ürünleri, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde destespor.com‘a başvurarak, iade koşulları dahilinde kargo bedeli ödemeden ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. Eğer ürün iade koşullarını karşılamıyorsa adresinize geri gönderilmektedir. Kullanılmamış, deforme olmamış, etiketleri kopartılmamış ve orijinal ambalajlı ürünleri 14 gün içinde faturası ile iade edebilirsiniz. Ürünü/ürünleri Kargo şirketi? ile karşı ödemeli olarak faturada yazan adresimize paket içerisine isteğinizi belirten bir not yazarak gönderebilirsiniz. Ürün tarafımıza ulaştığında iade şartlarına uygun ise ücret iadeniz gerçekleştirilecektir. Tüm bu süreçler konusunda desteğe ihtiyacınız olduğu anda bize 0 (216) 348 22 99 nolu telefonumuzdan veya info@destespor.com e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

 

İade Koşulları Nelerdir?

Ürünün/ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün/ürünlerin orijinal kutusunda olması ve içinde bulunan ambalajlarının zarar görmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının yanı sıra, varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda hasarsız ve eksiksiz olarak gönderilmesi gerekmektedir.
İade edeceğiniz ürünün/ürünlerin, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış ve ürünün/ürünlerin zarar görmemiş olması gerekmektedir.
Ürünün/ürünlerin kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde tarafımıza gönderilmesi halinde iade işlemi gerçekleştirilememektedir. Bu durumda da ücret iadesi yapılmamaktadır.
İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri tüm aksesuarları, orijinal kutusu ve faturası ile beraber iade etmeniz gerekmektedir.
Tek kullanımlık, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

 

Bedel İadesi

İade için gönderdiğiniz kargo elimize ulaştıktan sonra bir inceleme süreci başlamaktadır. Bu süreç genellikle 1 gün sürmektedir. İade inceleme süreci tamamlandıktan sonra herhangi bir sorun olmaması halinde bedel ödemesi kredi kartınıza/banka hesabınıza 48 saat içinde yapılmaktadır. Ödeme işlemlerinin hesabınıza yansıma süresi ise bankanıza göre değişkenlik gösterebilmektedir.